Opis filmu

Sensacja festiwalu w Cannes w 2009 roku w reżyserii Gaspara Noé, autora szokującego filmu 'Nieodwracalne'. Rozgrywająca się we współczesnym Tokio psychodeliczna opowieść wywołała tyleż samo dyskusji co kontrowersji.

 

Obrzeża Tokio. Oscar (Nathaniel Brown) to młody Amerykanin, który handluje narkotykami, jego siostra Linda (Paz de la Huerta) jest tancerką w nocnym klubie. Oboje żyją z dnia na dzień, mieszkając w małej kawalerce. Pewien wieczór zmieni jednak ich życie na zawsze. Oscar jak co noc wychodzi na miasto, aby dostarczyć towar jednemu ze swoich klientów. Umówili się w klubie 'Void', gdzie niespodziewanie dochodzi do strzelaniny i Oscar umiera od policyjnej kuli. Jednak wciąż słychać jego głos a na jego ciało kamera patrzy już z innej perspektywy, z góry. Tak oto chłopak przybywa z pośmiertnej przestrzeni, aby poprowadzić widza przez czas i przestrzeń, a przede wszystkim przez pulsującą życiem japońską metropolię.

 

Reżyser filmu GASPAR NOÉ ukazuje Tokio jako miejsce wyalienowania w tłumie, świat wszechobecnych, krzyczących neonów i tajemniczych zaułków skrywających wiele sekretów. Film został zrobiony z wyjątkowym rozmachem, zasługując na miano wizualnego majstersztyku. Doceniło go jury festiwalu w Cannes w 2009 roku, kwalifikując do Konkursu Głównego.

 

[opis ale kino+]

Więcej o filmie (aktorzy, reżyseria)